–       Віртуальні музеї: www.schools.keldysh.ru/sch444/museum – віртуальний музей інформатики; www.computer-museum.ru – віртуальний комп’ютерний музей.

Сайти для дистанційного навчання призначені для надання освітніх послуг та доступу до віддалених відомостей користувачу незалежно від його місцезнаходження. До них відносять:   

–       Центри дистанційної освіти: distance.edu.vn.ua – Вінницький міський центр дистанційної освіти; www.intuit.ru – Інтернет-Університет Інформаційних технологій (безкоштовні курси); www.atutor.tu.edu.te.ua – сервер дистанційного навчання Тернопільського державного технічного університету.  

–       Електронні підручники – найпопулярніший електронний ресурс, який використовується практично на всіх етапах і рівнях навчання. Використання електронних підручників є добрим доповненням до традиційної системи навчання за конспектом лекцій та підручником, засобом самостійної пізнавальної діяльності, що дозволяє поєднати знання з навичками роботи на комп’ютері в одне ціле. Прикладами сайтів, на яких розміщуються електронні підручники є: www.is.svitonline.com/vcg/useful_ukr.html – електронні підручники з інформатики; www.256bit.ru – електронні підручники та лекції з інформатики. 

–       Тестові системи: www.markx.narod.ru/inf/excel.htm – тест з теми „Табличний процесор Excel”; www.altnet.ru – центр тестування.

До довідкових сайтів відносять:   

–       Енциклопедії: www.ua.wikipedia.com – відкрита українська вікі-енциклопедія. Користувач може не лише шукати відповідні терміни, але й вносити свої поправки до статей, та створювати нові; www.krugosvet.ru – російська енциклопедія „Кругосвет”. Має всі властивості електронної енциклопедії – сортування за тематиками, пошук за каталогом. Крім того, має велику кількість зображень з різних тематик.

Словники: www.dictionaries.rin.ru – набір словників різного спрямування; www.dictionary.fio.ru – педагогічний словник.–       Каталоги: www.dmozzy.net.ru – каталог веб-ресурсів за різними тематиками; www.allbest.ru – каталог посилань на освітні сайти. 

–       Інформаційно-довідкові ресурси – сайти, що містять довідкові відомості про конференції, конкурси, семінари, гранти і т.д. Прикладами таких сайтів є:  www.olymp.vinnica.ua – Всеукраїнський центр олімпіад школярів в Інтернеті. Зазвичай публікуються матеріали олімпіад, результати їх проведення та повідомлення щодо проведення нових. Також тут можна подивитись архів матеріалів проведення олімпіад минулих років. Є можливість залишити відгук про сайт в Гостьовій книзі; www.edu.ukrsat.com – сайт благодійної компанії УкрСат „Молоде покоління – у XXI століття”. Містить довідкові відомості для вчителів, учнів, батьків, а також перелік шкіл України, корисні гіперпосилання. 

Тематичні сайти – сайти з певної тематики чи галузі знань. Наприклад, lib.km.ru – хімія (основи предмету та цікаві досліди);  wgeo.ru – географія (країни та міста, материки та океани, населення і природа нашої планети); www.inf777.narod.ru – методичне об’єднання вчителів інформатики;  www.flash.com.ua – все про флеш: уроки, програми, приклади;  www.compdoc.ru – веб-ресурс різноманітної комп’ютерної документації. 

Персональні сайти – сайти окремих осіб, на яких містяться загальні відомості про цих осіб, чим займаються, які мають інтереси та ін. Також на такому сайті можуть міститися різноманітні розробки цієї людини. Такі сайти створюються з метою обміну досвідом з іншими колегами, з метою співпраці, а також для доступу учнів до навчальних матеріалів з предмету, що викладає вчитель. На сайті розміщують розробки уроків, бібліотеку, глосарій чи словник термінів, журнал оцінок. Також може бути сторінка для батьків та організаційної роботи. Наприклад, www.vasromanter.narod.ru – сайт Васильчика Романа Миколайовича, вчителя інформатики, на якому розміщено його розробки, роботи учнів, софт, фото-галерея і багато іншого.

Портал – один із найефективніших способів накопичення великих обсягів інформаційних ресурсів. Якщо сайт – це місце в Інтернеті, де фізично розміщуються матеріали, то портал – це сайт, який виконує роль відправної80

81